«ЩОБ ЗДОРОВИМИ ЗРОСТАТИ, КОРИСНУ ЇЖУ ТРЕБА ВЖИВАТИ»

 

 

 

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи

 

 

Мета. Розвивати пізнавальні здібності дитини, здатність аналізувати, робити узагальнення, припущення, обґрунтовувати власну думку. Збагачувати практичний досвід дитини, надавати їй можливість виявляти творчу ініціативу, приймати рішення. Заохочування дошкільнят до досліджень та експериментувань.

Продовжувати виховувати свідоме ставлення до власного здоров’я, навчати дітей цінувати його та дбати про нього. Розширювати знання дітей про те, що є корисним (зловживання борошняними та солодкими виробами). Формувати елементарне уявлення про вітаміни та їхнє значення для фізіологічного розвитку дитини. Збагачувати та активізувати словник дітей іменниками, прикметниками, закріпити вміння виділяти перший звук у словах, називати слова із заданим звуком. Пояснити значення слова «вінегрет». Зміцнювати дружні стосунки між дітьми, уміння працювати разом. Розвивати уяву, мислення, пам'ять, мовлення.

Попередня робота.

 

Розгляд зображень продуктів харчування, читання вірша Г. Чорнобицької «Зубки заболіли», бесіда на тему: «яка їжа корисна»

Вікторина «Загадку загадай і продукти відгадай», вивчення прислів’їв про здоров’я, продукти харчування.

Обладнання. Пластиковий стаканчик, лійка з ватним тампоном, солодка газована вода, квіти ромашки, серветки, склянка, пачка чіпсів, ложечка.

Хід заняття

Вихователь. Добрий день! Скажіть, хто ми є?

Дiти хором.

Ми веселi малюки,
Гратись любим залюбки,

 

Хочем бiгати, стрибати
I про все на свiтi знати.
«Пiзнавай, дружи, учись» —

Ось такий у нас девiз!

 Вихователь. Один до одного повернiться i привiтно посмiхнiться. Ось так. Якi хорошi у нас дiти. Дiти, подивiться, з’явився якийсь лист на нашому вiкнi. Як ви гадаєте, що це за лист, вiд кого вiн?

(Можливо хтось кличе нас на допомогу, можливо хтось хоче запросити нас у гості, можливо хтось хоче нас привітати зі  святом, можливо Святий Миколай дає  завдання, щоб діти написали листа-побажання, які  вони іграшки чи ігри  чекають від нього тощо).
 Вихователь. Зараз я подивлюся. Та це загадка!
Спробуйте відгадати i дізнатися, хто нам написав цього листа.

 

Усе солоденьке поважаю,
Немов бджола гуду й кружляю.
Смішний, товстий і невловимий

Та ще й до вигадок невтомний.
Моторчик маю на спинi —

Вiдомий кожнiй я дитинi.
                                          (Карлсон)

 Вихователь. Відгадали, лист вiд Карлсона. А де ж вiн? Вiн же так вмiє
з’являтися зненацька, давайте-но ми його пошукаємо. Підійдемо до вiкна.

Гiмнастика для очей

Подивимося вдалечiнь — не видно Карлсона?
Подивимося вгору — нема?

Подивимося вниз — нема?
А може вiн сидить у нас на носi?

 

Простежте за кiнчиком вказiвного пальця, наближаючи його до носа, потiм повiльно вiддаляючи. Немає на носi?
Закривайте очi, відкривайте, ще раз закрийте, вiдкрийте.
А ось i сам Карлсон.
(Карлсон стоїть сумний).
Вихователь. Подивiться, дiти, наш гiсть кволий, пригнiчений. Карлсоне, чому ти такий сумний, невеселий? У тебе щось болить?

 
Карлсон. У мене болить живiт. Але не турбуйтеся. Я не захворiв, а просто наївся солодощiв.
Вихователь. Постривай, будь ласка. Солодощi, звісно - це смачно, але якщо їсти їх забагато, то це здоров’я не додасть, а навпак
и, людина часто хворiтиме.
Дiти, чим ми можемо полiкувати Карлсона?
(Викликати швидку допомогу, дати йому таблетку, покласти його в лiжко, эробити масаж живота тощо).

А можна ще заварити чай з ромашки. Ось (показую) ромашка — це лікарська рослина, а відвар з неї допоможе зняти біль.
Ой, а що це в тебе в руках?

(Карлсон тримає в руках кошик з різними продуктами. Це солодка кольорова газована вода).
Карлсон. Я іду iз супермаркету, купив собi рiзної смакоти. Ось дивiться.

Вихователь. Дiти, що ми можемо сказати про продукти, якi принiс Карлсон. Якi вони — кориснi чи нi?

(Вiдповiдi дітей). А ти, Карлсоне, як думаєш, кориснi вони чи нi?
Карлсон. Вони кориснi, кориснi, я знаю.
Вихователь. Сьогоднi ми це з’ясуємо. Але спершу звернiть увагу на дошку, де намальованi продукти харчування: справа стоїть кошик червоного кольору, злiва — зеленого. У червоний кошик ми покладемо шкiдливi продукти, а в зелений зберемо кориснi — багатi на вiта
мiни й мiнерали.
Карлсоне, якi напої ти полюбляєш? Любиш солодкi рiзнокольоровi газованi напої?

Карлсон. Люблю.

Вихователь. Хто з вас, дiти, полюбляє цi напої?  А як ви вважаєте, вони кориснi для нашого оргнiзму? Про це поговоримо в лабораторiї, де будемо робити дослiди з продуктами харчування.


Дослiд з солодкими газованими напоями

Вихователь. В один пластиковий стаканчик налийте солодкий газований напiй, а в iнший покладiть лiйку з картону з ватним тампоном. Якщо пролити напiй крiзь ватний тампон, то побачимо — тампон став жовтим, червоним, зеленим (в залежності від кольору напою). Його пофарбував хiмiчний барвник, що є причиною рiзних хвороб людини (нудота, бiль у животі, алергiя тощо).  До того ж у такi напої додають кислоту, ароматизатор, вуглекислий газ, що теж шкодить нашому органiзму. Їх ми не можемо бачити, але вiдчуваємо на смак. Скуштуйте трохи. Вiдчуваєте?
Карлсоне, тепер ти зрозумiв, чому не слiд пити цi напої?
Дiти, у який кошик ми покладемо солодкi газовані напої? (У зелений).
Вихователь. Дiти, ми з вами знаємо, в яких продуктах харчування є найбiльше вiтамiнiв, якi кориснi для нашого здоров’я. Давайте про це розповiмо Карлсону.

Гра «Смачного»

 Дитинi пропоную взяти муляж (чи картку) фрукта чи овоча i розповiсти, як вiн вживається у їжу, що з нього можна приготувати.

 

Вихователь. Фрукти i овочі, які ви тримаєте в руках, все, що ви з них приготували - до якого кошика вiднесемо? Це корисна iжа?
Давайте ще Карлсону скажемо, скiльки ми знаємо прислiв’їв i приказок, якi склав народ про здоров’я людини та їжу.


1. Здоров’я за грошi не купиш.
2. Без їжi i вiл не потягне.

З Сiль, хлiб i вода — козацька їда.
4. Людина не живе, щоб їсти, а їсть, щоб жити.
5. Солодко їсться, то погано спиться.
б. З води обiд не звариш.


Вихователь. Я бачу, що ще щось у тебе є у кошику. Чiпси, сухарики. Для кого ти їх купив?
Карлсон. Я хотiв дiтей пригостити.
Вихователь. Зачекай, Карлсоне, давай спершу з’ясуємо з чого вони зробленi.
А ви любите їсти страви з картоплi? Якi страви готують з картоплi? (Відповіді дітей). Давайте уважно подивимось на чiпси: вони жирнi, смаженi, обробленi рiзними приправами, барвниками, якi шкодять нашому органiзму. Давайте перевiримо це у нашiй лабораторiї.


Дослiд із чіпсами

Вiзьмiть серветку, притиснiть її до чiпсiв. На серветцi залишаються маснi плями.
Вiзьмiть склянку з водою та блюдечко з чiпсами. Покладiть чiпси в скля

 

нку, розмiшайте ложечкою. Вода стає брудною вiд барвникiв.
При смаженнi часточки їжi горять i утворюють дуже шкiдливi речовини.


Вихователь. Дiти, чи можна вживати чiпси? До якого кошика ми їх
покладемо? (До червоного). Карлсоне, нашi дiти не будуть їсти чіп
си.

Карлсон  багато дізнався цікавого і ще хоче загадати вам загадку.

Карлсон. Назвіть корисні продукти, назва яких починається звуком, як і моє ім’я?

Вихователь. Діти - Карлсон, який перший звук у слові? («К»)

Назви продуктів (ківі, кавун, картопля, компот, каша, кукурудза, кабачки, капуста, кріп, квасоля).

Вихователь. Попрацювали. А тепер час відпочинку.

Якщо хочеш будь здоровим,

Роби так.

Якщо хочеш будь здоровим,

Роби так.

Якщо хочеш будь здоровим,

Посміхнись і будь здоровим.

Якщо хочеш будь здоровим,

Роби так.

Якщо хочеш будь здоровим,

Дихай так.

Якщо хочеш будь здоровим,

Роби так.

Якщо хочеш будь здоровим,

Посміхнись і будь здоровим.

Якщо хочеш будь здоровим,

Роби так…

На слова діти виконують рухи, запропоновані вихователем.

Вихователь. А тепер, діти, я вам і Карлсону загадаю загадки. Побачу, хто з вас першим відгадає їх.

 

Вікторина «Відгадай загадку»

  • Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква)
  • Сам червоний, чуб зелений. (Буряк)
  • Хто ховає під кущі, супи наші і борщі? (Картопля)
  • Довгий, зелений. Добрий солоний. Смачний і сирий. Хто він такий? (Огірок).
    •                                                 Я салатик вітамінний

І на смак я теж відмінний

Бурячок і картоплина

Все змішалося в мені

 

Пригощайтеся малі.

Хто я - зовсім не секрет

Я салатик - … (Вінегрет)

Вихователь. Вінегрет - це французьке слово, а в перекладі означає - салат із суміші різних овочів. Давайте пригадаємо, які овочі використовують для приготування вінегрету?  (Діти називають).

Вихователь. От сьогодні ми і приготуємо цей салат і пригостимо Карлсона і поласуємо самі. Де наша кухня? (діти беруть готові накришені овочі, змішують, заправляють. Їжте на здоров’я, це вітамінна, корисна, здорова їжа багата на вітаміни, які так потрібні вашому організму. А Карлсону ще дамо і чаю, він уже готовий для вживання).